Arrestohen tre punonjës të OSHEE, ja për çfarë akuzohen

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Arrestohen tre punonjës të OSHEE, ja për çfarë akuzohen

Policia e Tiranës ka arrestuar gjashtë persona, të cilët akuzohen për vepra të ndryshme penale.

Tre prej tyre janë punonjës të OSHEE-së, të dyshuar për veprën penale “Shpërdorimi i detyrës”.

Bëhet fjalë për  E. D., 43 vjeç, A. Sh., 41 vjeç dhe P. D., 45 vjeç, të tre banues në Tiranë, me detyrë shef grupi operativ OSHEE.

Advertisement

Ndërkohë, janë shpallur në kërkim dhe dy persona të tjera, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Vjedhja e energjisë elektrike”.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy