Arrestohet senatori në Francë, dyshohet se drogoi deputeten për ta përdhunuar

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Arrestohet senatori në Francë, dyshohet se drogoi deputeten për ta përdhunuar

Senatori francez, Zhoel Gjerju është arrestuar dhe marrë në pyetje nga policia me dyshimin se ka droguar një deputete me qëllim përdhunimin ose sulmin seksual ndaj saj.

 

Politikani 66-vjeçar u arrestua në banesën e tij ku u gjetën edhe lëndë narkotike.

 

Advertisement

Ngjarja e dyshuar ka ndodhur mbrëmjen e së martës ndërsa gruaja që bëri denoncimn është një deputete identiteti i së cilës nuk bëhet i ditur.

 

Prokurorët bëjnë me dije se testet mjekësore provuan praninë e ekstazsë tek deputetja.

 

Advertisement

Avokati i senatorit ka thënë për mediat se nterpetimi që po i bëhet ngjarjes është shumë larg realitetit megjthatë hetimi vijon per zbardhjen e plote te rrethanave.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy