Basha dhe Kryemadhi, pas gjobave, procedohen penalisht për protestën e Teatrit

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pas artistëve Policia e Tiranës ka proceduar penalisht për protestën e djeshme edhe Kryetarin e PD Lulzim Basha, kryetaren e LSI Monika Kryemadhi.

Bashkë me to po procedohen në gjendje të lirë edhe kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu dhe sekretari për çështjet ligjore Çlirim Gjata.

Mësohet se kanë nisur procedimet penale edhe për artistët Robert Budina, Neritan Liçaj, Adriana Kalaja, Artan Manushaqa, Arkimed Lushaj (Stresi) e disa pjesëmarrës të tjerë në protestë.

Sipas policisë, personat e proceduar kanë marrë pjesë në protestën e paligjshme duke kundërshtuar efektivët e policisë dhe duke penguar qarkullimin e makinave në rrugë.

Advertisement

Kujtojmë se Basha dhe Kryemadhi më herët janë gjobitur për thyerje të rregullave kundër përhapjes së koronavirusit.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy