Basha ulet në rrugë me Kryemadhin: Qytetarët të dalin sonte nga shtëpitë dhe të mbrojnë Tiranën

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Lulzim Basha tha sot se do të jetë pranë çdo proteste ku qytetarët dhunohen.

Deklaratat u bënë teksa kreu i PD iu bashkua Monika Kryemadhit, duke u ulur në rrugën krah Ministrisë së Financave.

“I them Edi Ramës se ke shumëpak banditë ndaj nuk do e përballosh dot revoltën e popullit.

Ata që ushtruan sot dhunë do të mbajnë përgjegjësi” – tha Basha ndër të tjera.

Advertisement

“Opozita ka qenë dhe është në ballë të detyrave të saj.

Protestat tona kanë nisur tashmë. I bëj thirrje qytetarëve të dalin dhe të derdhen në rrugë.

T’i tregojnë regjimit se Tirana nuk bie kurrë dhe ta mbrojnë qytetin” – shtoi kreu i PD.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy