Bilanc apokaliptik; mbi 2 mijë viktima e mijëra të plagosur nga tërmeti në Marok

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Bilanc apokaliptik; mbi 2 mijë viktima e mijëra të plagosur nga tërmeti në Marok

Rritet ne menyre te frikshme bilanci tragjik i humbjeve njerezore nga termeti shume i forte qe goditi Marokun pak para mesnate mes te premtes dhe te shtunes.

Lekundja qe zgjati 30 sekonda me magnitude 7 ballê, shkalla Rihter, e kishte epiqendren ne rajonin Marrakech, fshati Tata N’Yaaquob.

Deri tani autoritetet bejne me dije se numri i viktimave eshte 2012, e po ashtu me shume se 2 mije eshte edhe numri i te plagosurve.

Fatkeqesisht shifra eshte e destinuar te rritet pasi ka ende shume te zhdukur dhe ne mesin e te plagosurve, shume jane ne gjendje kritike.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy