Boris Johnson dyfishon gjobën për ata që nuk përdorin maska

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson dyfishoi gjobën për këdo që nuk përdor një maskë fytyre. Ata do të gjobiten me 200 paund.

Johnson i urdhëroi njerëzit t’i mbajnë maskat edhe në restorante dhe bare. Kryeministri britanik njoftoi gjithashtu se e ka bërë të detyrueshme për stafin e pubeve, restoranteve dhe dyqaneve përdorimin e maskave, si edhe për këdo që merr një taksi.

Advertisement

Këto janë pjesë e rregullave të reja të ndërmarra nga Britania e Madhe për të parandaluar përhapjen e virusit. Sipas Johnson, vendi ndodhet në një pikë të rrezikshme dhe duhet vepruar tani.

Boris Johnson dyfishon gjobën për ata që nuk përdorin maska shkruan Vizion Plus.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy