Braktis emisionin, Artan Imami përplaset me Budinën: Boll recitove monologun e Lulit se është turp të gënjesh kështu, mos gënje kaq hapur se kemi qenë komshinj dhe të njoh

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Braktis emisionin, Artan Imami përplaset me Budinën: Boll recitove monologun e Lulit se është turp të gënjesh kështu, mos gënje kaq hapur se kemi qenë komshinj dhe të njoh

Artan Imami është përplasur me regjisorin Edmond Budina i cili kërkoi dorëheqjen e qeverisë “Rama” për një sërë çështjesh që sipas tij kanë dëmtuar shqiptarët.

Të ftuar në “Open”, Imami i ka kërkuar Budinës fokusimin te arti dhe jo te axhendat politike pasi në këtë mënyrë nuk i shërbehet progresit të teatrit.

“Boll recitove monologun e Lulit se është turp të gënjesh kështu, mos gënje kaq hapur se kemi qenë komshinj dhe të njoh”, tha ndër të tjera Imami.

Fill pas kësaj, Budina ka braktisur emisionin duke nënvizuar se për të nuk ishte niveli i përshtatshëm i bisedës. (TemA)

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy