Çuditë e motit, dëbora bllokon rrugë në Itali, temperatura në disa zona malore shkon 2 gradë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Çuditë e motit, dëbora bllokon rrugë në Itali, temperatura në disa zona malore shkon 2 gradë

Jo vetëm shi dhe stuhi të forta. Disa zona veriore të Italisë, janë përfshirë edhe nga reshje të dendura deborë.

 

Disa makina u bllokuan nga dëborën e madhe që kishte rënë në Colle dell’Agnello (Cuneo), një nga vendkalimet rrugore midis Italisë dhe Francës.

 

Advertisement

Zjarrfikësit dhe makinë borëpastruese kanë ndërhyrë për të çliruar mjetet e bllokuara dhe për të shoqëruar shoferët dhe pasagjerët në vendet të sigurta.

 

Të gjithë janë mirë, por rruga mbetet e mbyllur.

 

Advertisement

 

Vala e motit të keq që ka prekur Piemonte ka sjellë borë edhe në Sestriere mes ‘Alta Valle di Susa dhe la Val Chisone në mbi 2000 metra mbi nivelin e detit.

 

Temperatura në mëngjes këtë të martë ishte rreth 2 gradë.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy