“Dua të blej një biçikletë”, momenti dramatik kur një fëmijë shpëtohet nga rrënojat në Gaza

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Dua të blej një biçikletë”, momenti dramatik kur një fëmijë shpëtohet nga rrënojat në Gaza

Shpëtimi dramatik i një fëmije të nga rrënojat në qytetin e Gazës tregohet në një video të publikuar të mërkurën, më 27 mars.

Shpëtimtarët duket se e nxjerrin djalin nga rrënojat dhe dëshira e tij për të blerë një biçikletë kur të lirohet është tronditëse.

Më shumë se 32,000 palestinezë janë vrarë në ofensivën ushtarake të Izraelit në Rripin e Gazës që nga 7 tetori, me 71 të vdekur në 24 orët e fundit, sipas autoriteteve shëndetësore të rajonit.

Mijëra të tjerë besohet se janë varrosur nën rrënoja dhe më shumë se 80% e banorëve të Gazës janë zhvendosur, shumë prej tyre në rrezik nga uria. /vizionplus.tv

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy