FOTO: Falet namazi në Berat, besimtarët ndahen në 2 grupe për të ruajtur distancën

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Besimtarët myslimanë në Berat janë mbledhur sot për të falur Fiter Bajramin.

Duke uruar njëri-tjetrin ata kanë falur namazin në xhaminë e Plumbit e cila ndodhet në qendër të qytetit.

Disa besimtarë kanë qëndruar brenda xhamisë dhe disa të tjerë jashtë saj, kjo për të ruajtur distancën si pasojë e koronavirusit.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy