Fotografi akuzon babanë e Taylor Swift se e goditi me grusht, policët braktisën hetimin

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Fotografi akuzon babanë e Taylor Swift se e goditi me grusht, policët braktisën hetimin

Një fotograf akuzoi babanë e Taylor Swift se e goditi me grusht disa javë më parë gjatë turneut të saj të fundit në Australi.

Ngjarja ndodhi pas paraqitjes së këngëtarit në Sydney më 27 shkurt, kur Scott Swift u akuzua se kishte goditur fotografin Ben MacDonald . Policia nisi një hetim mbi incidentin dhe kaloi katër javë duke marrë deklarata nga dëshmitarët dhe duke shqyrtuar pamjet video. Pavarësisht hetimit të policisë dhe ekzaminimit të provave, nuk u ngrit asnjë akuzë kundër babait të Taylor Swift.

Sipas Daily Mail, Macdonald shprehu zhgënjimin e tij për vendimin dhe pretendoi se ai madje mori kërcënime nga fansat e Taylor Swift përmes emailit dhe telefonit.

Fotografi ndau publikisht edhe një email nga policia ku thuhej se incidenti konsiderohej vetëmbrojtje, duke e bërë të vështirë ndjekjen penale. “Në shqyrtimin e provave dhe këshillave ligjore, vetëmbrojtja nuk mund të rrëzohet nga prokuroria”, thuhet në mesazh.

Advertisement

MacDonald kundërshtoi përdorimin e vetëmbrojtjes dhe kritikoi veprimet e Scott Swift, ndërsa thotë se nuk ka marrë asnjë komunikim nga babai i yllit. “Nuk jam i befasuar nga kjo dhe dyshoj se do të ketë ndonjëherë një falje ,” tha ai. /vizionplus.tv

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy