GJKKO la në qeli Fredi Belerin/ Ministria e Jashtme greke: Zgjatja e afateve të paraburgimit cënon shtetin e së drejtës

Pinterest LinkedIn Tumblr +
GJKKO la në qeli Fredi Belerin/ Ministria e Jashtme greke: Zgjatja e afateve të paraburgimit cënon shtetin e së drejtës

Ministria e Jashtme greke ka reaguar, pasi Gjykata e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ka vendosur masën “arrest me burg” për Fredi Belerin.

 

Në një postim në faqen zyrtare të ministrisë, thuhet se zgjatja e paraburgimit të Belerit, tashmë i zgjedhur Kryetar i Bashkisë Himarë, ofendon ndjenjën e drejtësisë të publikut dhe perceptimin evropian të shtetit të së drejtës.

 

Advertisement

“Zgjatja e paraburgimit të Fredi Belerit, tashmë i zgjedhur kryetar i Bashkisë Himarë, godet sensin e drejtësisë të publikut dhe perceptimin evropian të shtetit të së drejtës” shkruhet në reagim.

 

Kjo deklaratë erdhi menjëherë pas takimit të ministres së jashtme Olta Xhaçkës me homologun grek Nikos Dendias.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy