Guvernatori i Floridës shpall kandidaturën për presidencialet në SHBA, reagon i shpejtë nga stafi i Trump

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ron DeSantis do të jete një nga kandidatet për zgjedhjet presidenciale në SHBA.

 

Guvernatori republikan i Floridës do të shpallë kandidaturën e tij sot në një përballje me CEO-n e Tëitter, Elon Musk.

 

Advertisement

Reagimi i stafit të Donald Trump ishte i shpejte:

 

“Njoftimi në Twitter I kandidimit është i përsosur për Ron DeSantis. Në këtë mënyrë ai nuk duhet të ndërveprojë me njerëzit dhe media nuk mund t’i bëjë pyetje.”, ishte reagimi ironic me doza sulmi ndaj DeSantis nga njerezit pranë ish-presidentit amerikan.

 

Advertisement

Kujtojme që Trump pavarësisht hetimeve dhe proceseve gjyqësore ka shpallur sërisht kandidaturën për Shtëpinë e Bardhë.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy