I buzëqeshur dhe duke përshëndetur me dorë, Mbreti Charles del sërish në publik teksa trajtohet për kancer

Pinterest LinkedIn Tumblr +
I buzëqeshur dhe duke përshëndetur me dorë, Mbreti Charles del sërish në publik teksa trajtohet për kancer

Mbreti Charles, i cili po trajtohet për kancer, mori pjesë në shërbimin e së dielës në Kishën e Shën Marisë Magdalene në Sandringham (Anglia Lindore).

I shoqëruar nga mbretëresha Camilla, Charles përshëndeti gazetarët e pranishëm. Kjo është paraqitja e tij e dytë publike që kur njoftoi se ishte diagnostikuar me kancer në fillim të kësaj jave.

Ai bëri një paraqitje të shkurtër të martën kur u largua nga rezidenca mbretërore në Londër, Clarence House, në pjesën e pasme të një makine, ku sapo kishte takuar djalin e saj Princin Harry, i cili kishte ardhur nga Kalifornia për të parë babanë e tij.

Charles, i cili, sipas Buckingham Palace, po ndjek trajtimin e tij në shtëpi, u largua nga Londra për t’u transferuar në shtëpinë mbretërore të vendit në Sandringham, Norfolk.

Më pak se 18 muaj në fronin britanik, monarku 75-vjeçar filloi trajtimin të hënën për një kancer të paspecifikuar.

Dihet se sëmundja është zbuluar gjatë një operacioni të fundit për hipertrofinë e prostatës, por nuk është kancer i prostatës.

Advertisement

Në një mesazh të postuar në internet mbrëmë, mbreti shprehu falënderimet e tij më të sinqerta për njerëzit që i kanë ofruar mbështetjen e tyre.

Edhe pse ai do të vazhdojë të ushtrojë disa nga detyrat e tij administrative, mbreti do të mungojë në jetën publike për një periudhë të paditur kohe. /vizionplus.tv

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy