I veshur me rroba ushtarake, presidenti ukrainas akuzon liderët evropianë për mosveprim

Pinterest LinkedIn Tumblr +
I veshur me rroba ushtarake, presidenti ukrainas akuzon liderët evropianë për mosveprim

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, i veshur me veshje ushtarake, ai akuzon liderët evropianë për marrjen e masave të pamjaftueshme për të ngadalësuar përparimin rus.

Zelensky shton se nuk është tepër vonë për të ndaluar agresionin rus nëse liderët evropianë veprojnë me shpejtësi, ndërsa iu bën thirrje qytetarëve në mbarë BE-në të protestojnë dhe të detyrojnë qeveritë e tyre për të ndërmarrë veprime vendimtare.

Presidenti i Ukrainës ka pranuar se ai është ‘shënjestra numër një’ për vrasësit rusë, pasi pretendohet se Rusia ka një listë me emrat e zyrtarëve ukrainas për ta kapur ose vrarë.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy