Ilir Meta, pas thirrjeve “Basha ik” në protestë: Mos u provokoni nga talebanët!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Presidenti Ilir Meta, disa minuta pas nisjes së protestës për Teatrin Kombëtar, i ka bërë një thirrje në Facebbok rinisë së vendit.

“Rinia e Shqipërisë, pasuria jonë më e madhe! Mos u provokoni nga Talebanët! Demokracia do Triumfojë! Me qetësi dhe dashuri për Shqipërinë”, shkruan Meta në rrjetin social.

Reagimi i Metës erdhi pasi qytetarë dhe artistë reaguan ashpër kur në protest u shfaq Lulzim Basha.

Ata kërkuan largimin e tij, me pretendimin se ka tradhtuar kauzën për mbrojtjen e Teatrit.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy