Ilir Meta: Shembja e Teatrit është një çështje korruptive

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ilir Meta tha se një popull pa histori është një popull pa të ardhme. Duke e cilësuar një çështje korruptive dhe antikushtetuese, Meta nënvizon se është e vështirë të gjendet një rast i tillë në ndonjë vend të botës. Kreu i shtetit thekson se ky është një akt në vazhdën e akteve të tjera si me ndërtimet në Durrës apo në Korçë.

“Një popull pa histori është një popull pa të ardhme. Çështja e Teatrit është padyshim një çështje korruptive, antikushtetuese, e paligjshme dhe amorale. Vështirë të gjeni në historinë e Shqipërisë në këto vite, më shumë lajme në botë, nga Amerika në Burma, se sa për këtë çështje, ku shprehet hapur tronditja nga akti i shkatërrimit të Teatrit Kombëtar.

Padyshim që një politikë e tillë është shkombëtarizuese dhe kjo e bën këtë krim të paamnistueshëm. Ky akt është në vazhdën e shumë akteve të tjera, si në Durrës, apo siç është rasti i kullës së shëmtuar në qendër të Korçës”, – tha Meta në Fax News.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy