Ishte e qëllimshme? Si ndikoi dalja e parë publike e mbretit Charles te Kate Middleton

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Ishte e qëllimshme? Si ndikoi dalja e parë publike e mbretit Charles te Kate Middleton

Shfaqja e mbretit Charles në ceremoninë e së dielës së Pashkëve “do të shkëpusë vëmendjen nga Kate” , pohojnë raportet dhe Mesa pak para se mbreti Charles të marrë pjesë në shërbim dhe të bisedojë me njerëzit.

Kjo ishte paraqitja e parë zyrtare e monarkut në një ngjarje të madhe pas diagnozës dhe operacionit të tij të kancerit.

Siç treguan raportet, parashikimi doli i saktë. Shumica e mediave u përqendruan te Mbreti Charles, duke lënë mënjanë Kate Middleton dhe betejën e saj me kancerin për pak kohë.

 

Advertisement
View this post on Instagram

 

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily)

Turmat u mblodhën për të përshëndetur daljen e parë publike të monarkut pas diagnostikimit me kancer, pas përfundimit të shërbimit të Pashkëve.

Ata që arritën të flisnin shkurt me të u thanë gazetarëve se mbreti dukej shumë mirë. Nga ana tjetër, Charles falënderoi njerëzit që prisnin jashtë kishës, duke njohur guximin e tyre për të qëndruar në të ftohtë për një kohë të gjatë.

Advertisement

Një burim i Pallatit, duke folur për Daily Mail, tha se ecja e mbretit Charles mund të shihet si një hap shumë “i rëndësishëm” në shërimin e tij nga kanceri. “Duket se mbreti i është përgjigjur trajtimit në mënyrë shumë inkurajuese në javët e fundit.”/vizionplus.tv

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy