Kancelari gjerman viziton sot Poloninë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kancelari gjerman viziton sot Poloninë

Kancelari gjerman Olaf Scholz po viziton sot Poloninë,ku në bisedë me kryeministrin polak Donald Tusk, do të diskutojë për forcimin e bashkëpunimit mes dy vendeve.

Scholz dhe Tusk do të marrin pjesë gjithashtu në konsultimet midis qeverive të dy vendeve, që është takimi i parë i tillë që nga viti 2018.

Më shumë se 10 ministra gjermanë do të marrin pjesë në takim.

Kancelari Olaf Scholz po udhëton në Varshavë me një numër dyshifror të ministrave.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy