Lefter Maliqi: Ta shembim këtë parlament me votën e lirë, këtë teatër të pështirë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Deputeti i opozitës Lefter Maliqi deklaroi në Kuvend se vendi duhet të shkojë në zgjedhje të parakohshme për të pasur përfaqësues të ri të qytetarëve në kuvend.

“Zoti Gjoni s’ke pse mërzitesh pse qesh një pjesë e mazhorancës se të gjithë e dimë që u janë errur sytë nga dhuna ndaj qytetarëve.

Kjo qeveri ka votuar me votat tona zgjatjen e afatit për fatkeqësinë fantazmë natyrore dhe shfrytëzuan këtë fatkeqësi për të shkatërruar teatrin kombëtar.

Kjo revolt do të jetë aq e madhe që këtë parlement, teatër të pështirë, edhe këtij parlamenti i ka ardhur kohë të shembet, dhe të bëhet me votën e lirë, dhe kjo ditë do të vijë së shpejti”, tha Maliqi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy