Shembja e godinës, Lefter Maliqi thirrje mbarëpopullore: Çohuni shqiptarë dhe merrin zvarrë këtë parlament, edhe opozita ka bërë pakt për Teatrin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ndërsa fadromat po rrëzojnë godinën e Teatrit Kombëtar, eksponentë të opozitës kanë mbërritur në bulevardin Dëshmorët e Kombit duke bërë thirrje për revoltë popullore.

Lefter Maliqi, deputet në Kuvendin e Shqipërisë i cili e mori mandatin pas dorëheqjes së pothuaj të gjithë deputetëve të PD-së, i ka bërë thirrje popullit shqiptar të ngrihet e të marrë zvarrë të gjithë parlamentin e ccdo institucion shqiptar I cili tashmë eshte ilegjitim.

“I gjithë populli të çohet e të marrë zvarrë këtë parlament, e çdo institucion” deklaroi Maliqi, ndërsa turma e njerëzve thërriste: Dorëzo mandatin, dorëzo mandatin.

Sipas Maliqit opozita shqiptare ka bërë pakt për Teatrin Kombëtar…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy