“Liri, mjaft më me gënjeshtra”/ Protesta kundër masave në Londër

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mijëra protestues në Londër marshuan kundër masave bllokuese të vendosura për parandalimin e koronavirusit.

Disa prej tyre mbanin daulle në duar dhe brohorisnin “Liri”. Një burrë kishte në dorë një pankartë me mbishkrimin: “Mjaft me gënjeshtra”.

Advertisement

Tubuesit nuk mbanin maska dhe nuk respektonin distancimin social. Prezenca e policisë nuk ka munguar, e cila ka kryer edhe arrestime.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy