Lufta në Lindjen e Mesme, vritet komandati izraelit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Lufta në Lindjen e Mesme, vritet komandati izraelit

Ushtria izraelite ka njoftuar vdekjen e një komandanti izraelit tank në luftime tokësore në Rripin jugor të Gazës. Major Shai Oriel Bezem, 23 vjeç, një ushtar rezervë që shërben si komandant tankesh në Batalionin e Nëntë, u vra në një betejë në Rripin jugor të Gazës.

Ushtria izraelite, në faqen e saj zyrtare, tha se ky lajm sjell numrin e përgjithshëm të ushtarëve dhe oficerëve të vrarë që nga fillimi i konfliktit më 7 tetor në 449, duke përfshirë 118 viktima që nga fillimi i betejave tokësore në brez më 27 tetor, raportojnë mediat turke.

Që nga 7 tetori, të paktën 18,787 palestinezë janë vrarë dhe 50,897 të plagosur në sulmet izraelite në Rripin e Gazës, sipas autoriteteve shëndetësore të Gazës./vizionplus.tv/

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy