Messias mban Milan ende në Champions/ Manchester City përmbys PSG-në

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Messias mban Milan ende në Champions/ Manchester City përmbys PSG-në

Milan ka arritur të marrë një fitore mbresëlënëse në Madrid ndaj Atletico me një gol të Junior Messias në minutat e fundit, dhe shpreson shumë në kalimin e grupit pas fitores 0-1 në “Wanda Metropolitano”. Spanjollët tentuan në fund të barazonin, por nuk ia dolën dot.

Nga ana tjetër, Manchester City ka përmbysur PSG-në me golin e Gabriel Jesus, duke siguruar vendin e parë në grup.

Advertisement

Në një ndeshje spektakolare në Angli, ishte Mbape ai i cili shënoi i pari, por rezultati u përmbys nga golat e Sterling dhe Gabriel Zhezus, të cilët i dhuruan kështu ekipit të Guardiolës vendin e parë në grup.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy