Milan dhuron spektakel, fiton duelin e Champions ndaj Juventus

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nje fitore spektakolare ajo e arritur nga Milan kunder Juventus ne javen se 35 te Serise A.

Kuqezinjte bene nje ndedhje te madhe duke e derrmuar ekipin bardhezi me nje fitore 3 me 0.

Nje sukses qe lindi ne pjesen e pare me nje supergol te Brahim Diaz. Pastaj ne pjesen e dyte nje penallti e humbur Kessie u duk sikur do i priste gjunjet kuqezinjve aq me teper qe u demtua edhe Juventus. Mirepo nuk qe keshtu pasi Milan shenoi edhe dy here te tjera ne minutat 78 me nje supergol te Rebic dhe ne te 82 me ane te Tomorri.

Me kete sukses kuqezinjte ndajne vendin e dyte me Atalanten me 72 pike, Napoli ndjek me 70 pike ndersa Juventus e sheh veten jashte zones champions ndonese ka edhe tre ndeshje per te luajtur

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy