Monika Kryemadhi përlotet, i jep fjalën qytetarëve: Humbëm godinën por jo teatrin, këtu jemi edhe unë, edhe Luli, edhe Shpëtim Idrizi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Monika Kryemadhi është përlotur.

Teksa ka folur për teatrin ajo tha se i janë mbushur sytë me lot.

Kryemadhi u shpreh se vërtet humbëm një godinë, por jo teatrin.

Monika Kryemadhi: Ne do bëjmë aleancë me qytetarët. Këtu jemi edhe unë, edhe Luli, edhe Shpëtim Idrizi dhe të gjithë kryetarët e partive.

Advertisement

Por të mos vinë për ne, të vijnë për veten e tyre.

Të fitojë dinjiteti shpirtëror.

Atë që tha Romir Zalla, të vijnë për Mond Budinën, për Robert Budinën, për Neritan Liçajn, që mu mbushën sytë me lot.

Me një dinjitet të jashtëzakonshëm.

Advertisement

Me një dinjitet që netë të tëra pa gjumë i pafuqishem ecte dhe mbante trupin drejt, por mbante kokën poshtë, sepse mendoj se humbi.

Nuk ka humbur. Humbi një godinë, por jo teatrin.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy