“Mos bëni lojëra dhe pazare”, Ilir Meta i përgjigjet ambasadores amerikane: Nuk po negocioj në kurriz të reformës në drejtësi, dua të përfshij me këshillin politik opozitën e vërtetë. Jam ballëlartë, s’mbaj përgjegjësi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Presidenti Ilir Meta ndodhet ne nje konferencë për median ku ka folur lidhur me platformen e tij prej 14 pikash.

Pas kritikave të forta të ambasadores amerikane Yuri Kim, Meta ka nënvizuar se nuk po negocion në kurriz të reformës në drejtësi.

Meta: Rames ia kam paraqitur platformen qe me 8 prill. Nuk mendoj se ka qenë platformë ideale por kam qenë i hapur për propozime por këtë vullnet nuk e kam gjetur.

Ambasadorët e Rama u njohën me platformën e Metës që në prill

Advertisement

Ndërkohë që vetëm pak minuta më parë është zbardhur edhe platforma e Metës me 14 pika për çështjet që lidhen me drejtësinë dhe integrimin.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy