Mul Noka për herë të parë hyn në Teatër kur ai po shembej, del me sy të mbyllur nga pluhuri e gazi

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Mul Noka për herë të parë hyn në Teatër kur ai po shembej, del me sy të mbyllur nga pluhuri e gazi

Ish-deputetë dhe politikanë të shumtë kanë qenë mbrëmjen e djeshme te Teatri Kombëtar, në kohën kur forca të shumta të policisë dhe fadromat e IKMT kanë shembur godinën aktuale.

Një prej ish-deputetëve ka qenë dhe Flamur Noka, i cili shihet teksa nxirret nga kolegu Klevis Balliu dhe efektivë të policisë pasi vetë nuk mund të shohë nga sasia e madhe e gazit lotsjellës që i ka shkuar në sy.

Kishte hyre per here te pare ne jeten e tij ne Teatrin kombetar, dhe atehere kur ai po shembej!

Në orët e para të mëngjesit kur Teatri është shembur, brenda tij kishte avtivistë, aktorë, ish-deputetë e intelektualë të tjerë të cilët janë nxjerr me forcë nga Policia, kurse mbi ata që kanë rezistuar është hedhur gaz lotsjellës.

Advertisement

I mbështetur te kolegu, Noka shihet teksa fërkon sytë me duar dhe ecën i drejtuar nga Balliu dhe policët sepse vetë nuk mund të shohë.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy