Ndahet nga jeta “babai” i bombës së parë bërthamore të Pakistanit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Ndahet nga jeta “babai” i bombës së parë bërthamore të Pakistanit

Ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare Abdul Qadeer Khan, babai i programit bërthamor të Pakistanit dhe i bombës së parë bërthamore të këtij vendi.

Më 26 gusht, ai u shtrua në spital, pasi kishte rezultuar pozitiv me COVID-19.

Advertisement

“Kombi ynë e ka dashur përkushtimin e tij në realizimin e ëndrrës, që ta bëjë këtë shtet fuqi bërthamore. Për popullin e Pakistanit, ka qenë ikonë kombëtare”, shkruan kryeministri pakistanez, Imran Khan.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy