Netanyahu dërgon delegacione në Egjipt dhe Katar për të negociuar marrëveshje të mundshme armëpushimi

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Netanyahu dërgon delegacione në Egjipt dhe Katar për të negociuar marrëveshje të mundshme armëpushimi

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ka rënë dakord të dërgojë delegacione izraelite në Egjipt dhe Katar, për të negociuar për një marrëveshje armëpushimi.

Negociatorët në Egjipt dhe Katar po përpiqen të sigurojnë lirimin e pengjeve izraelite si pjesë e një marrëveshjeje të mundshme armëpushimi në Rripin e Gazës , tha sot zyra e kryeministrit izraelit.

Përfaqësuesit e kryeministrisë në Izrael thanë ndër të tjera se Netanyahu ka zhvilluar bisedime me krerët e shërbimeve të inteligjencës izraelite Shin Bet dhe Mossad dhe ka “aprovuar që delegacionet që i përfaqësojnë ata do të udhëtojnë në Doha dhe Kajro në ditët në vijim” me mandatin për të vazhduar me negociatat./vizionplus.tv/

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy