Nga obez në marins muskuloz, historia e të riut që humbi 100 kg dhe nuk lidhte dot këpucët e tij

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Nga obez në marins muskuloz, historia e të riut që humbi 100 kg dhe nuk lidhte dot këpucët e tij

Një i ri obez i varur nga ushqimet ‘fast-food’ e që pinte rreth 10 litra Coca-Cola në ditë, ka realizuar ëndrrën e tij duke u kthyer në një marins muskuloz të ushtrisë së SHBA pasi humbi rreth 100 kg.

Adan Prescott, nga Arizona, nisi të humbiste në peshë tre vjet më parë, pasi ishte aq i shëndoshë sa nuk mund të lidhte dot këpucët e tij. Por ai është kthyer tashmë në një histori suksesi pasi është pranuar në ushtrinë e SHBA.

25 vjeçari arriti peshën 208kg kur u bë i varur nga ushqimet e shpejta, pijet e sheqerta, picat, hamburgerët e patatet e skuqura pas vdekjes së babait të tij ish-ushtarak në 2013.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy