Obama akuzon administratën Trump për krizën: Nuk dinë se ç’bëjnë!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ish-presidenti amerikan Barack Obama ka kritikuar mënyrën se si pasardhësi i tij në Shtëpinë e Bardhë, Donald Trump, po menaxhon krizën e koronës së vendit.

“Më shumë se gjithçka tjetër, kjo pandemi ka hequr plotësisht dhe përfundimisht perden mbi idenë se shumë njerëz që janë në zyrën publike e dinë se çfarë po bëjnë,” tha ai në një kritikë të rrallë publike për administratën aktuale.

Disa prej tyre as nuk pretendojnë ta dinë, theksoi ai.

Afrikano-amerikanët, prej nga vjen Obama, gjithashtu kanë një numër të lartë në mënyrë disproporcionale të vdekjeve dhe shtrimeve në spital në numrin e përgjithshëm në Shtetet e Bashkuara.

Advertisement

“Ne e shohim këtë në ndikimin joproporcional të COVID-19 në komunitetet tona,” tha Obama.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy