Pamje/ Izraeli rrafshon Kullën Hanadi në Gaza pas sulmeve me raketa

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kulla Hanadi, një ndërtesë banimi 13-katëshe në Gaza, u shkatërrua mbrëmjen e të martës nga bombardimet izraelite.

Godina u sulmua një orë e gjysmë pasi banorët dhe njerëzit u paralajmëruan të evakuohen.

Advertisement

Nga ky sulm, 80 familje mbetën të pastreha. Mirëpo, nuk raportohet për të lënduar.

Komuniteti ndërkombëtar iu ka kërkuar të dy palëve t’i japin fund përshkallëzimit.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy