Pamje-Tërmet i fuqishëm në Australi/ Njerëz të alarmuar dhe ndërtesa të rrëzuara

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Pamje-Tërmet i fuqishëm në Australi/ Njerëz të alarmuar dhe ndërtesa të rrëzuara

Një tërmet i fuqishëm, me magnitutë 5.8 ballë të shkallës Rihter ka goditur Australinë juglindore, duke shkaktuar dëmime në ndërtesat e qytetit Melbourne.

Sipas BBC, tërmeti ndodhi rreth orës 9:15, sipas asaj lokale dhe epiqendra e saj ishte Mansfield. Mësohet se tërmeti fillestar, u shoqërua dhe nga 2 pas goditje me magnitutë 4.0 dhe 3.1.

Në pamjet e publikuara, shihen dëmet e shkaktuara dhe momentin e lëkundjeve brenda një apartamenti.

Advertisement

Pamje-Tërmet i fuqishëm në Australi/ Njerëz të alarmuar dhe ndërtesa të rrëzuara

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy