Panik në Paris, makina përplas klientët e një restoranti

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Panik në Paris, makina përplas klientët e një restoranti

Paniku për sulme është rikthyer sërish në Paris, kur një makinë doli nga rruga dhe hipi mbi trotuar për të përplasur klientët e një restoranti.

Ngjarja e rëndë u regjistrua në një restorant në Fontainebleau, rreth 50 km larg kryeqytetit, ndërsa një makinë goditi personat që po drekonin. Për pasojë 6 prej klientëve mbetën të plagosur.

Drejtuesja e mjetit u arrestua menjëherë dhe dyshohet se vuante nga probleme të shëndetit mendor. Për këtë arsye autoritetet rrëzuan menjëherë dyshimet se ngjarja mund të kishte lidhje me terrorizmin. Ajo u dërgua në një spital psikiatrik për të marrë mjekimin e nevojshëm.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy