Pas 30 vitesh martesë, çifti i infektuar me COVID vdesin në të njëjtën ditë, me duart shtrënguar

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Pas 30 vitesh martesë, çifti i infektuar me COVID vdesin në të njëjtën ditë, me duart shtrënguar

Pas 30 vitesh martesë, Paul Blackwell dhe Rose Mary Blackwell, nga Teksas, kanë humbur jetën, duke mbajtur duart e njëri-tjetrit të shtrënguar.

Ata ishin shtruar prej dy javësh në kujdes intensiv, pasi u infektuan me koronavirus.

Paul 61 vjeç dhe Rose 65 – arsimtarë në Grand School Prairie School Independent District, vdiqën vetëm disa minuta larg në Spitalin Metodist Harris në Fort Ëorth, thanë dy djemtë e tyre.

Kushtet e tyre të përkeqësuara i detyruan ata që të humbin për herë të parë Ditën e Falënderimeve me fëmijët e tyre. Bashkëshortët lënë pas katër fëmijë dhe njëzet nipër e mbesa.

Advertisement

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy