Pasagjeri vdes pas turbulencave të forta gjatë fluturimit në avion

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Pasagjeri vdes pas turbulencave të forta gjatë fluturimit në avion

Një pasagjer ka humbur jetën dhe disa të tjerë u lënduan sot, sipasojë e turbulencave të forta gjatë fluturimit nga Londra në Singapor.

BBC raporton se bëhet fjalë për avonin “Boeing 777-300ER”, i cili kishte destinacion Singaporin.

Sipas kompanisë  ajrore se në avion ndodheshin në total  211 pasagjerë dhe 18 anëtarë të ekuipazhit, tha linja ajrore në një deklaratë.

“Singapore Airlines shpreh ngushëllimet më të thella familjes së të ndjerit”, thuhet në njoftimin e kompanisë ajrore./vizionplus.tv/

Advertisement

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy