Pasojat e frikshme të tërmetit/ Lëkundjet e forta zhvendosin shtëpinë (VIDEO)

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Pasojat e frikshme të tërmetit/ Lëkundjet e forta zhvendosin shtëpinë (VIDEO)

Tërmeti nuk mund të parashikohet dhe bashkë me të as pasojat që lë pas.

 

Por ngjarje të medha sizmike si ajo e Turqise kane lene pas vec viktimave te shumta, edhe disa pasoja te papara gjeologjike, konkretisht ne fshatin Ozan të Turqisë, zonë e prekur nga tërmeti i fortë i 6 shkurtit.

 

Advertisement

Lëkundjet e forta kanë tundur një banesë në themel duke bërë që ajo të zhvendoset.

 

Mediat vendase raportojnë se objekti është zhvendosur me 1 metër. Fatmirësisht ky ndryshim i frikshem nuk është shoqëruar me fatkeqësi në njerëz.

 

Advertisement

http://www.cnnturk.com/action/embedvideo/63f48ad670380e12501b7d4d

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy