Pëllumb Pipero: Ja kur do te marre fund historia e koronavirusit

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pëllumb Pipero: Ja kur do te marre fund historia e koronavirusit

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero në një intervistë për News 24, deklaroi se jemi drejt fundit të pandemisë së koronavirusit, por ky fund është i gjatëSipas Piperos, historia e koronavirusit mund të mbyllet në fund të muajit qershor.

Me fillimin e rënies së kurbës, besoj se disa masa shtrënguese të qeverisë do të shtrëngohen, por kjo nuk do të thotë që të mos kemi më kujdes. Ky është fillimi i fundit, por i një fundi të gjatë. Kjo histori definitivisht mund të mbyllet nga fundi i qershorit mendoj unë. Kur them do të mbyllet nuk kam parasysh vetëm vendin tonë, por është më e gjerë mbyllja e epidemisë sepse bota është e vogël dhe ne jemi të hapur. Duhet i gjithë rajoni të jetë i qetë, që edhe Shqipëria të jetë e qetë”, u shpreh mjeku Pipero.

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy