Princ Harry “i pastrehë” në Britani, shkon për të vizituar babain me kancer, fle në hotel

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Princ Harry “i pastrehë” në Britani, shkon për të vizituar babain me kancer, fle në hotel

Hendeku midis Princit William dhe vëllait të tij Harry nuk duket të ketë urë, të paktën tani për tani .

Harry, sipas raporteve të shtypit britanik, do të kishte mirëpritur një ribashkim me William, por në vend të kësaj e kaloi natën e tij të parë në Mbretërinë e Bashkuar në një hotel.

Edhe pse nuk ka plane në axhendë që dy vëllezërit të takohen gjatë qëndrimit të Harrit në Britani, miku i tyre i përbashkët Mark Dyer – mund të veprojë si ndërmjetës për të bërë kontaktin e parë.

Besohet se William aktualisht është i fokusuar në kujdesin për gruan e tij Kate, e cila po rikuperohet nga operacioni i fundit në bark.

Advertisement

Megjithatë, Princi William pritet të flasë për herë të parë për kancerin e babait të tij, mbretit Charles, në një gala bamirësie sonte teksa ai i kthehet detyrave mbretërore.

William pritet gjithashtu të falënderojë mirëbërësit dhe të flasë për atë që ka kaluar familja mbretërore në ditët e fundit pas diagnozës së monarkut dhe aventurës serioze shëndetësore që po kalon gruaja e tij Kate Middleton.

Duka i Sussex-it takoi babanë e tij Mbretin Charles për 45 minuta pasi mbërriti në shtëpi.

Harry, megjithatë, nuk e kaloi natën në asnjë rezidencë mbretërore, me veten në fakt të pastrehë në tokën britanike pasi u dëbua nga Frogmore Cottage vitin e kaluar. Sipas mediave britanike, ai ka qëndruar në një hotel luksoz./vizionplus.tv

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy