Probleme me shëndetin, Mbretëresha Elizabeth II kalon një natë në spital

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Probleme me shëndetin, Mbretëresha Elizabeth II kalon një natë në spital

Mbretëresha britanike, Elizabeth II, kaloi një natë në spital për kontrolle mjekësore, njoftoi Pallati Bukinghem. Sipas deklaratës për media, mbretëresha tani është kthyer në rezidencën e saj dhe është në gjendje të mirë shëndetësore.

Në deklaratë thuhet se mbretëresha e kaloi natën e së mërkurës në spital dhe se ajo është këshilluar që të pushojë disa ditë, pas një orari të ngjeshur me angazhime publike. Një vizitë e saj në Irlandën Veriore, e planifikuar për këtë javë, është anuluar.

Ajo ka marrë fronin e Mbretërisë britanike në vitin 1952. Në muajin prill, ajo ka humbur bashkëshortin e saj, princin Philipi cili ndërroi jete në moshën 99-vjeçare.

Ata janë martuar në vitin 1947 dhe kanë katër fëmijë: princin Charles, trashëgimtarin e fronit, princeshën Anne dhe princat Andrew dhe Edward.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy