Putin takohet me Vuçiç, premton mbështetje ushtarake për Serbinë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Putin takohet me Vuçiç, premton mbështetje ushtarake për Serbinë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, është pritur në Soçi nga homologu rus, Vladimir Putin, i cili përsëriti mbështetjen në ruajtjen e integritetit territorial dhe sovranitetit të Serbisë.

Gjatë takimit, presidenti rus, Putin gjithashtu ka premtuar se do të gjejë zgjidhje të pranueshme për çmimin e gazit rus për Serbinë, si dhe mbështetje ushtarake.

Advertisement

Kjo është hera e 19 që presidenti serb takohet me homologun rus. Për herë të fundit, ata biseduan në qershor të vitit 2020, në kuadër të një parade ushtarake në Moskë.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy