Qëlloi me shpullë Presidentin Macron, ja me sa vite burg dënohet 28-vjeçari

Pinterest LinkedIn Tumblr +

28-vjeçari që qëlloi me shuplakë presidentin e Francës Emmanuel Macron pak ditë më parë, është dënuar me 4 muaj burg. Gamien Tarel u dënua në gjykatën e qytetit juglindor të Valences.

 

Ai deklaroi në seancë gjyqësore se shuplaka ndaj Macron ishte për të simbolizuar çdo gjë që është “kalbur” në Francë, si dhe për të treguar revoltën e njerëzve kundër tij.

 

Advertisement

Prokuroria kërkoi 18 muaj burg për të riun, por trupa gjykuese e dënoi me 4 muaj.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy