Rama i përgjigjet Metës: T’i lerë apelet natën për 20 burra dhe ditën për 11 pika, s’kemi kohë të luajmë “e ka kush e ka” dezhurnin

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Rama i përgjigjet Metës: T’i lerë apelet natën për 20 burra dhe ditën për 11 pika, s’kemi kohë të luajmë “e ka kush e ka” dezhurnin

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit Ilir Meta.

Përmes një postimi në rrjetin social Twitter, Rama shprehet se Shqipëria nuk ka kohë për lojëra.

Ndër të tjera ai shkruan:

“Presidenti nuk më ka dorëzuar asnjë platformë, por jam gati të ulem në çdo moment me të, me opozitën brenda/jashtëparlamentare e me partnerët e Reformës në Drejtësi, që t’i vëmë pikat mbi “i” të gjitha pikave të të gjitha palëve në shqip/anglisht, se teatri ra, iku e na la?

Advertisement

Presidenti t’i lerë apelet natën për 20 burra e ditën për 11 pika! Opozita t’i lerë ultimatumet trupore e sharjet fëminore! Të dy bashkë ta lenë teatrin e mbledhjeve të komitetit të shpëtimit, se Shqipëria, parlamenti, qeveria, s’kanë kohë të luajnë “e ka kush e ka” dezhurnin?”, shkruan Rama. (TemA)

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy