“Marrëveshje për të vrarë reformën në drejtësi”, Rama i përgjigjet ambasadores amerikane: Ferri është bosh dhe gjithë djajtë janë këtu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas paralajmërimeve të ambasadores amerikane në Tiranë, Yuri Kim, për një marrëveshje të fshehtë për pengimin e reformës në drejtësi.

Rama iu përgjigjet ambasadores Kim në Twitter me një thënie të Shekspirit:

Ferri është bosh dhe gjithë djajtë janë këtu”, shkruan Rama.

Ambasadorja Yuri Kim shkruante më herët:

Advertisement

“Shpresoj që fjalët për një marrëveshje prapa krahëve për të vrarë reformën në drejtësi në Shqipëri të mos jenë të vërteta.

Reforma është e dhimbshme, e ngadaltë & jo perfekte por është e nevojshme, po bën përparim & duhet të vazhdojë.”

(TemA)

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy