REPLIKAT/ Gjekmarkaj-Ramës: Ishalla t’i hap Zoti sytë, se do kesh fund diktatori. Rama tallet: Po ‘padër’

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kryeministri Edi Rama është përplasur me analistin Agron Gjekmarkaj. I ftuar në emisionin “Real Story”, Gjekmarkaj i tha kreut të qeverisë se do të kishte një fund të ngjashëm me atë të diktatorëve.

Ndërsa Rama i është përgjigjur me ironi duke përmendur disa vargje fetare dhe duke e quajtur me ironi ‘padër’.

Edi Rama: Ata janë të prekur aq shume nga ‘Ramavirusi’…

Alfred Lela: Mua më preku rreth orës 8.

Advertisement

Edi Rama: Më lër të mbaroj. Një viktimë e dhunës, nuk sillet kështu.

Alfred Lela: Pse duhet të silleni si i krishterë ndërkohë që jeni xhahili? Ku i gjeni këto standarte.

Edi Rama: Keni parë ndonjë xhahil që të mos e lënë të flasin? Sokol do vësh rregull këtu? Nuk po mbaroj dot një fjali. Unë janë në krye të Shqipërisë sepse ju që jeni kundër meje e kujtoni popullin shqiptar budalla. Ju mendoni që ata i hanë broçulla se ajo është terror.

Prandaj humbni ju dhe prandaj do të humbni prapë. Terrori është në mendjen tuaj. Policia nuk është leckë. Merrni fjalën pa radhë. Jeni shumë rëndë, jo nga dhuna por nga dështimi i turpshëm i gjithë atij skenari.

Advertisement

Agron Gjekmarkaj: Nëse nuk reflektoni do keni fund diktatorësh. Shqipëria së ka parë kurrë këtë diktaturë.

Edi Rama: Më the janë 1000 policë. Padre sapo e zutë në gojë Jesu Krishtin më lër të mbaroj

Agron Gjekmarkaj: Ishalla t’i çel sytë për të mirën tuaj dhe tonën.

Edi Rama: Ajo nuk është dhunë por detyra e Policisë së Shtetit…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy