Rusia merr kontrollin e centralit më të madh bërthamor të Ukrainës

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Rusia merr kontrollin e centralit më të madh bërthamor të Ukrainës

Trupat ruse kanë marrë nën kontroll centralin bërthamor të Zaporizhzhia, thonë autoritetet ukrainase.

“Personeli operativ po monitoron gjendjen e njësive të energjisë,” tha një autoritet lokal në mediat sociale, cituar nga agjencia e lajmeve Reuters.

Personeli i stacionit vazhdon të punojë dhe të monitorojë gjendjen e njësive të energjisë, tha ai.

Më herët një zjarr shpërtheu në fabrikën më të madhe në Evropë, pas një sulmi me granatime ruse, Ndërsa presidenti Zelensky u bëri thirrje liderëve botërorë të ndalojnë rusë para se kjo të kthehet në fatkeqësi bërthamore.

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy