Shashkat dhe grushtat në protestë, Budina thirrje protestuesve për qetësi: Ndaloni urgjent provokimet, të tregojmë vlerat qytetare. Mos ja bëni qefin Edi Ramës

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Teksa mbante fjalim përpara protestuese, një shashkë shpërtheu mes protestuesve dhe disa persona nisën të konfliktohen me grushta pas thirrjeve ndaj kryedemokratit Lulzim Basha për t’u larguar.

Budina i ka bërë thirrje protestuesve që të ndalojnë provokimet, pasi kjo protestë është kryefjalë janë vlerat kulturore.

“Mbani qetësi, se jemi për të treguar vlerat tona, nuk jemi këtu kundër policisë dhe për të dhunë, ndaloni provokimet urgjent.

Nuk kemi interes policisë, por zgjimi i vlerave të qytetarisë, që ju të çlironi energjitë pozitive”, tha Budina.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy