Shembet ndërtesa pesëkatëshe dhe zë poshtë autobusin, 9 të vdekur

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Të paktën nëntë njerëz janë vrarë pasi një ndërtesë pesëkatëshe u rrëzua duke zënë poshtë një autobus.

Sipas zyrtarëve, tetë persona të tjerë u plagosën. Ngjarja ndodhi në qytetin Gëangju në Korenë e Jugut.

Advertisement

Brenda në autobus ishin 17 persona, ndërsa arsyeja e ngjarjes mbetet ende mister.

Autoritetet po kërkojnë për të mbijetuar të tjerë që mund të kenë mbetur të bllokuar.

Advertisement

Yang Ik-je, i cili ka një dyqan në zonën ku ndodhi aksidenti, tha se kur ndërtesa u shemb, ndihej sikur toka po dridhej.

“Nuk mund ta shihja rrugën qartë, sikur të ishte e mbështjellë me mjegull të dendur”, tha ai.

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy