Shkon në 114 numri i viktimave nga tërmeti i fuqishëm në Turqi

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Shkon në 114 numri i viktimave nga tërmeti i fuqishëm në Turqi

Rritet bilanci i viktimave pas tërmetit me magnitudë 6.6 të shkallës Rihter që tronditi Izmirin, qyteti i tretë më i madh i Turqisë.

Deri më tani, kanë humbur jetën 114 persona, ndërsa 1035 janë plagosur. Sipas Autoritetit të Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave, 137 të lënduar janë duke marrë ende trajtim, ndërsa 898 kanë lënë spitalet.

Në total, janë regjistruar 1,621 paslëkundje, 44 prej tyre me magnitudë mbi 4.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy